YILDIZLAR LİGİ NİSAN AYI PROGRAMI
7 Nisan 2018
YILDIZLAR MAYIS AYI MAÇ PROGRAMI
28 Nisan 2018

Yabancı oyuncular rol model oldu…

Oynadığımız lig, yetenekli sporcuların sayısı arttıkça kalitesi de artarak gelişiyor. Çok çalışan ve yüksek hedefler koyan takım sayımız artmıştır. Yabancı oyuncuların sayısal olarak artması gerek yerli sporcularımıza rol model olmak adına gerekse oynanan hentbolün kalitesi adına faydalı olmuştur.

Giderek gelişen rekabet şartları kulüplerin de bütçe olarak gelişmesi zorunluluğunu ortaya koyarken, yerli ve kaliteli oyuncularımızında kazanımını artırmıştır.

Transfer yönetmenliği güncellenmeli…

Bu olumlu gelişimi transfer tüzük ve yönetmelikleri  de değişerek takip etmesi gerekirken, bu durum yerinde sayarak yeterli katkıyı koyamamıştır. Bir an önce transfer yönetmenliği güncellenmelidir.

Eğitimler artırılmalı…

Yönetim disiplini yeterli seviyede değildir. Gerek gözlemci gerek ise hakem arkadaşlarımız zaman zaman sıkıntı yaşamaktadırlar. Bu da bizlere, en az antrenör arkadaşlara gerekli olduğu kadar , hakem ve gözlemci arkadaşlarımızında güncelleme ve gelişim seminerlerine ihtiyaç duyduğudur.

Bizler ayrı ayrı ne kadar takım isek hakem ve gözlemci heyeti de bir takımdır. gelişen ve değişen hentbola hepimiz gelişerek ayak uydurmak zorundayız.

Gelişen hendbola hakem ve gözlemci gelişiminin paralel olması, salonlarımızda oynanan maçlardaki disiplin ve adaletin daha detaylı sağlanması. sağlıklı bireyler ve sporcuların yetişebilmesi için oynanan ve yönetilen hentbolda kalite , eğitip ve disiplin ile artar.

Altyapıya yatırımlar artırılmalı…

Alt yapı takım ve hocalarına daha çok yatırım ve emek gösterilmesi gerektiği düşüncesindeyim. Bir çok ortamda belirttiğim gibi, artık yurtdışı hedeflerimizin, gelişim kampları doğrultusunda olması gerekmektedir.

Tüm Hentbol severlere sevgilerimle…