Hentbolda Ödüller Sahiplerini Buldu

Gala Gecesi
4 Haziran 2018
YILDIZ KIZLAR PLAY-OFF PROGRAMI
12 Haziran 2018

Geleneksel Hentbol Gala Ödül Gecesi bu akşam gerçekleştirildi. Paradise Park’ta düzenlenen gecede 2017-2018 sezonunda Gençler ve Büyükler Liglerinde başarılı olan sporculara ödülleri verildi

Cemil GARİP

 

KKTC Hentbol Federasyonu tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gala Ödül Gecesi’nde 2017-2018 sezonunda Gençler ve Büyükler Ligi’nde başarılı olan sporcular, hakemler ve basın mensupları ödüllendirildi. Paradise Park’ta gerçekleştirilen ödül töreninde başarılı molan sporculara ödülleri Federasyon Başkanı Mustafa Akyön ve yönetim kurulu üyeleri tarafından verildi.

Gecede ödül alan sporcular şöyle:

Genç Kızlar

En İyi Kaleci: Özlem Balabanbaş (YDÜ)

En İyi Pivot: Büşra Yıldız (YDÜ)

En İyi Sol Kanat: Esra Şahin (UKÜ)

En İyi Sağ Kanat: Sevilay Seçmen (UKÜ)

En İyi Sol Oyun Kurucu: Deniz Yıldız (UKÜ)

En İyi Sağ Oyun Kurucu: Sibel Haraç (YDÜ)

En İyi Orta Oyun Kurucu: Melisa Çamlı (UKÜ)

 

Genç Erkekler

En İyi Kaleci: Mert Göksu (YDÜ)

En İyi Pivot: Batıhan Kurtbey (UKÜ)

En İyi Sol Kanat: Emre Uyanıktürk (UKÜ)

En İyi Sağ Kanat: Ahmet Durgun (UKÜ)

En İyi Sol Oyun Kurucu: Ahmet Şanverdi (UKÜ)

En İyi Sağ Oyun Kurucu: Arda Kahraman (YDÜ)

En İyi Orta Oyun Kurucu: Şükrü Erdoğan (Esentepe)

 

Büyük Kadınlar

En İyi Kaleci: Lamija Borcak (DİGEM)

En İyi Pivot: Sevgi Şengün (Esentepe)

En İyi Sol Kanat: Marija Prlenda (Esentepe)

En İyi Sağ Kanat: Büşra Çete (UKÜ)

En İyi Sol Oyun Kurucu: Tamara Petkovic (DİGEM)

En İyi Sağ Oyun Kurucu: Albulena Kelmendi (Esentepe)

En İyi Orta Oyun Kurucu: Albulena Basha (Esentepe) ve Ayşe Mullacuma (DAÜ)

 

 

Büyük Erkekler

En İyi Kaleci: Şemsi Yıldırım (UKÜ)

En İyi Pivot: Faik Özcoşkun (Yükseliş)

En İyi Sol Kanat: Arda Kansu (UKÜ)

En İyi Sağ Kanat: Ahmet Altan (Gençlik Gücü)

En İyi Sol Oyun Kurucu: Ahmet Şanverdi (UKÜ)

En İyi Sağ Oyun Kurucu: Samet Kösetürk (DAÜ)

En İyi Orta Oyun Kurucu: Andri Matiuk (DAÜ)

 

 

Gol Kraliçesi

Albulena Kelmendi

 

Gol Kralı

Zeeb Choudhry (Gençlik Gücü)

 

Gelecek Vadeden Gençler

Melisa Çamlı (UKÜ)

Özlem Balabanbaş (YDÜ)

Deniz Yıldız (UKÜ)

Şerife Senem Eğri (Esentepe)

Arda Kahraman (YDÜ)

Ahmet Şanverdi (UKÜ)