2018 -2019 HentboL sezonu 1. Kiralık Transfer Haftası 07- 11 OCAK 2019

2018 -2019 HentboL sezonu 1. Kiralık Transfer Haftası 07- 11 OCAK 2019

K.K.T.C. Hentbol federasyonu yönetim kurulu kararı ile bu sezonun ilk kiralık transfer haftasınının  07 – 11 Ocak 2019 Tarihleri arasında yapılmasına karar verdi . Geçici (kiralık) transferin süresi  yönetmeliğin 11’inci maddesinin 3’üncü  fıkrasındaki gibidir. Bu şekilde bir transfer yapan sporcu ilgili sezonun sona ermesi ile gerçek Kulübüne dönmüş olur, bunun için ayrı bir işlem yaptırılması gerekmez.

Kiralık transfer işlemleri için sporcuların   2018 – 2019 Hentbol Sezonu Geçici (kiralık ) Transfer Formunu (FORM 5) FORM 5 –İNDİR   indirilip doldurarak federasyona başvurmaları ve kiraya veren klüb ile kiralık olarak alan kulübün yetkililerince federasyon yetkilileri önünde imza attırılmalıdır.

Kiralık Transfer yapan sporcu aynı sezon içerisinde başka bir Kulübe Transfer yapamaz kendi Kulübüne de sezon sonuna kadar geri dönemez.

Geçici (kiralık) Transfer hakkı kazanan sporcu kimlik kartı suret ile bir (1) adet vesikalık fotoğraf sunmak ve Federasyondan tedarik edeceği formu doldurup, kiraya veren kulüp ile kiralayan kulüp birlikte federasyon yetkilileri önünde imza atılarak ve Yönetmeliğin 13’üncü maddesini de yerine getirerek transfer işlemini tamamlamış olur. İlgili tarihlerde cezalı olan veya ceza kuruluna sevk edilen sporcular Kiralık Transfer işlemi gerçekleştiremez.

13. Transfer işlemi yapacak olan sporcu veya sporcular Federasyona şahsen müracaat edip imzalarını Federasyon Yetkilileri önünde atmak zorundadırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir